Macron udelil Cséfalvayovej francúzske štátne vyznamenanie

Exposlankyňa momentálne pôsobí ako riaditeľka Inštitútu pre centrálnu Európu. Bývalej predsedníčke Zahraničného výboru Národnej rady a prodekanke pre zahraničné vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave Kataríne Cséfalvayovej udelil francúzsky prezident Emmanuel Macron štátne vyznamenanie Chevalier dans l’ordre national du Mérite (Rytier Národného rádu za zásluhy) za rozvoj bilaterálnych vzťahov.

Vyznamenanie si v piatok prevzala z rúk francúzskeho veľvyslanca na Slovensku Christopha Léonziho. TASR o tom informovali z Inštitútu pre centrálnu Európu. “Hospodárska, kultúrna, akademická či medzivládna spolupráca spoločne vytvára pestrú mozaiku vzťahov medzi Francúzskom a Slovenskom. Som rada, že som do nej mohla prispieť i ja,” uviedla Cséfalvayová. Zdôraznila potrebu jednoty medzi jednotlivými štátmi Európy. “Som presvedčená, že dnes, vo svete otrasenom pandémiou, v Európe, ktorej jednota sa ocitá pod útokmi zvonka i zvnútra, je vzťah medzi Slovenskom a Francúzskom a medzi strednou Európou a Francúzskom dôležitejší ako kedykoľvek predtým,” podotkla. Niekdajšia predsedníčka Zahraničného výboru Národnej rady momentálne pôsobí ako riaditeľka Inštitútu pre centrálnu Európu, ktorý je zameraný na vytváranie politík posilňujúcich vzťahy medzi strednou a západnou Európou.

https://domov.sme.sk/c/22690264/macron-udelil-csefalvayovej-francuzske-statne-vyznamenanie.html

https://www.teraz.sk/zahranicie/k-csefalvayovej-udelil-e-macron-franc/558919-clanok.html

https://www.aktuality.sk/clanok/902936/exposlankyna-katarina-csefalvayova-dostala-statne-vyznamenanie-od-francuzskeho-prezidenta/